Galaktyczny TOP 6 – Broń dystansowa

Subiektywny TOP 6

Wielu z nas stawia w swoich taliach na jeden typ obrażeń – dystansowe lub wręcz. Taki układ ma swoje zalety i wady. Najważniejszym profitem płynącym z nie mieszania rodzajów obrażeń jest szybsze tempo gry, ponieważ wszystkie obrażenia jednego typu można rozpatrywać razem. Zwiększa to podatność talii na karty usuwające kości z jednym symbolem, takie jak Unik, jednak przy dobrym tempie i odpowiednich ulepszeniach można coś na to poradzić.
Dzisiaj bawimy się bronią palną – to nasz zupełnie subiektywny ranking ulepszeń z krótkim opisem przy każdej karcie. Braliśmy pod uwagę tylko bronie, które na swojej kości mają symbol ataku dystansowego. Na końcu wpisu znajdziecie też ankietę, w której możecie zagłosować na najlepszą broń zasięgową. Zobaczmy, jak bardzo się z nami nie zgadzacie 😉

1. Podręczny pistolet blasterowy (Przebudzenia, 83)

Strzelisz pierwszy

Obok tego cudeńka nie można przejść obojętnie. Za 2 zasoby dostajemy wcale niezłą kość (3x obrażenia, 1 osłona, 1 zasób i pusta ścianka) i dwie zasady, które sprawiają, że dla pistoletu warto znaleźć miejsce prawie w każdej talii.

2. Ciężki pistolet blasterowy DL-44 (Przebudzenia, 51)

Pistolet, a strzela jak wyrzutnia rakiet

DL-44 to tajna broń rebeliantów. Bardzo wysokie obrażenia przy wysokiej szansie na pudło (2 puste ścianki) – 3 zasoby to uczciwa cena za tę kość. Siła DL-44 tkwi jednak w Zasadzce i zasadzie, która usuwa kość w momencie pojawienia się tej karty. Wyłączasz kość przeciwnika, otrzymujesz dobre ulepszenie i dodatkową akcję. Nie trzeba chyba wspominać, co ten pistolet potrafi w taliach budowanych na duecie i Rey, prawda?

3. Karabin blasterowy IQA-11 (Przebudzenia, 55)

Zasięgowy miecz świetlny

Najprościej ujmując jest to dystansowy odpowiednik miecza świetlnego. IQA-11 znalazł się na trzecim miejscu w rankingu nie dlatego, że jest potężny (to tylko przyzwoita kość za 3 zasoby – nic szczególnego), ale dlatego, że jest niezawodny i można na nim polegać. Trzy wyniki z obrażeniami (w tym jeden z nieblokowalnymi), odrzucanie zasobów, 1 zasób i pusta ścianka – to dobra broń na mniej cywilizowane czasy.

4. Karabin F-11D (Przebudzenia, 8)

Szturmowcy zaczynają trafiać

Gdyby ten ranking obejmował tylko bronie dostępne złoczyńcom, F-11D byłby nad IQA-11 (oczywiście można ominąć ten problem grając chociaż talie z nim nie są jeszcze zbyt popularne). Główną zaletą F-11D jest koszt (2 zasoby) i ilość wyników zadających obrażenia. Jednym problemem mogą być dwie ścianki z modyfikatorem i jedna, za którą trzeba zapłacić – jednak jest to jeden z lepszych wyborów dla dystansowych talii złoczyńców, szczególnie tych opartych na Szturmowcach.

5. Granaty przeciwpiechotne (Przebudzenia, 17)

Nie zapomnij o zawleczce

Dlaczego tak nisko, kiedy przecież ich zdolność specjalna może zadać nawet 6 obrażeń? Popatrzmy na to w ten sposób – płacimy dwa zasoby za raczej przeciętną kość i zdolność, która zadaje zazwyczaj 2 do 4 obrażeń i usuwa naszą kość z gry. W niektórych taliach takie zagrania mogą się sprawdzić, dla nas ten rachunek jest mało opłacalny.

6. Pistolet blasterowy DH-17 (Przebudzenia, 54)

Nie jest zły, tylko przeciętny

Jego dużą zaletą jest niska cena, co umożliwia szybką wymianę go na lepszy sprzęt. Dobry w pierwszej rundzie lub w taliach z 3 postaciami, kiedy zależy nam na szybkim dozbrojeniu każdej i obrośnięciu w kości. W innym wypadku – przeciętniak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Strzel pierwszy!

A jaka jest wasza ulubiona broń dystansowa w Star Wars: Przeznaczeniu? Zagłosujcie i sprawdźcie wyniki. Wkrótce przyjrzymy się także broniom zadającym obrażenia wręcz – zaglądajcie tu często i śledźcie fan page Galakty na Facebooku, żeby niczego nie przegapić 🙂

Najlepsza broń dystansowa w Star Wars: Przeznaczenie to:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/01/SWD_46_han_solo.png" alt="" width="300" height="426" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/01/SWD_45_finn.png" alt="" width="300" height="426" />