Duch Rebelii

Mamy przyjemność zapowiedzieć Ducha Rebelii – nową kolekcję zestawów dodatkowych do Star Wars: Przeznaczenia!

Wydarzenia w całej sadze Star Wars zawsze koncentrowały się na walce dobra ze złem. W różnych częściach filmowej opowieści zło kryło się w cieniach lub tworzyło wielkie, dominujące imperia. Jednak równowaga Mocy zawsze musi być zachowana i dlatego za każdym razem, kiedy Ciemna Strona powstaje, duch rebelii odradza się jeszcze silniejszy.

W Duchu Rebelii do gry wchodzi 160 nowych kart, na których znajdziecie wiele wydarzeń znanych z całej sagi, jednak rozszerzenie skupia się przede wszystkim na najnowszym filmie z serii: Łotrze 1. Znajdziecie tu wiele postaci z tego filmu, w tym oczywiście Jyn Erso, Chirruta Îmwego, Mon Mothmę i Dyrektora Krennica.

To jest rebelia

Duch Rebelii to nie tylko po prostu nowe karty do waszej kolekcji. To także zmiany w balansie talii i kostki nastawione w większym stopniu na konkretne strategie. Możecie się o tym przekonać rzucając okiem na postać Jyn Erso. Na kości Jyn znajdziecie dwa symbole obrażeń dystansowych, dwa symbole odrzucenia, 1 ściankę z zasobem i jedną pustą ściankę. To jest kość, na której możecie polegać i wokół której łatwo jest zbudować solidną talię.

Na karcie Jyn Erso znajdziecie także zdolność, która doskonale oddaje jej upór i zdolność do znajdywania rozwiązań nawet w najtrudniejszej sytuacji. Koszt pierwszego żółtego wydarzenia zagranego w każdej turze jest zmniejszony o 1. To nie tylko pomaga zaoszczędzić sporo zasobów w ciągu gry, ale także pozwala zaskoczyć przeciwnika zaskakującymi efektami żółtych wydarzeń.

Jyn Erso może na przykład spróbować dość wcześnie skorzystać z . W połączeniu z jej zdolnością, to wydarzenie będzie kosztować 2 zasoby, a jego efekt pozwala na dużą kontrolę nad kośćmi. Dzięki tej jednej karcie możecie osiągnąć dokładnie takie wyniki, na jakich wam zależy. To nie jedyna karta w Duchu Rebelii, która pomoże poskromić kości w waszych taliach.

Budujemy gwiazdę

Jyn Erso jest rebeliantką – jednak równowaga musi być zachowana i dlatego musimy teraz przyjrzeć się lepiej temu, przeciwko czemu Jyn się buntuje. W Łotrze 1 jest nie kto inny, jak sam Dyrektor Krennic – geniusz odpowiedzialny za budowę pierwszej Gwiazdy Śmierci. Nie jest niespodzianką, że Krennic pojawił się w grze jako czerwona karta – a więc dołączył do przedstawicieli surowego prawa i militarnej potęgi.

W Star Wars: Przeznaczeniu Dyrektor Krennic wchodzi w rolę geniusza zła i wielkiego dowódcy. Z dwunastoma punktami wytrzymałości jest jedną z „twardszych” postaci, a jego wszechstronna kość zapewnia wiele ofensywnych efektów. Dyrektor Krennic nigdy nie walczy sam – zawsze, kiedy jest aktywowany, a macie po swojej stronie pole bitwy – dorzucacie do puli jedną kość .

Duch Rebelii wprowadza do gry więcej kości z wysoką szansą na konkretny wynik, a także karty, które działają w oparciu o wyniki na kościach. Jeśli posiadasz bohaterów, których główną siłą jest atak dystansowy, warto zaopatrzyć się w kartę . To wsparcie o koszcie 0 pozwala na usunięcie jednej kości przeciwnika, która nie przedstawia obrażeń. Jednym ograniczeniem jest to, że nie można użyć tej karty, dopóki nie ma się w puli kości przedstawiającej obrażenia dystansowe.

W podobny sposób działa karta . Po tym jak na jednej z Twoich kości wypadnie symbol osłony, wsparcie to można wyczerpać, aby obrócić jedną z kości przeciwnika na dowolną ściankę. To wsparcie będzie szczególnie użyteczne, jeśli wasza talia jest oparta na Qui-Gon Jinnie lub zawiera Immunitet dyplomatyczny.

Imperator Galaktyki

Wśród wszystkich złoczyńców, jacy pojawili się w całej sadze Star Wars, jeden zasłynął jako szczególnie potężna i przesiąknięta złem postać. Mowa tu oczywiście o Imperatorze Palpatine, który dołącza do Złoczyńców w Duchu Rebelii.

Sama obecność Imperatora budzi grozę, a jego techniki władania Mocą nie mają sobie równych – do tego stopnia, że możesz uczynić z tej jednej postaci całą swoją drużynę i pokonywać pojedynczo bezsilnych wobec Twojej potęgi przeciwników. Z dwiema kośćmi Palpatine wart jest 28 punktów – to najwięcej w całej grze.

Na szczęście Palpatine ma też 15 punktów wytrzymałości – więcej niż jakakolwiek inna postać, co pomoże mu wytrzymać na tyle długo, żeby zniszczyć przeciwną drużynę. Kość Imperatora zadaje wysokie obrażenia, odrzuca karty z ręki, daje osłony i jeden zasób. Jednak za każdym razem, kiedy jedna z kości tej postaci jest rozpatrywana, przeciwnik musi zadać swoim postaciom 2 obrażenia.

Gdyby tego było mało, możesz dołączyć do Imperatora . To niebieskie ulepszenie zadaje obrażenia na pięciu ściankach! Co więcej za każdym razem, kiedy wypadnie na jego kości symbol specjalny, możesz usunąć kość z pustą ścianką, zadać jedno obrażenie i przerzucić tę kość, zamiast usuwać ją z puli.

Kim się staniesz?

Widziałeś już najnowszy film, teraz czas, żeby przenieść batalię na stół. Weź sprawy w swoje ręce i poprowadź Jyn Erso w niebezpiecznej misji lub jako Dyrektor Krennic pomóż Imperium rozkwitnąć w chwale zwycięstwa. Duch Rebelii dostępny będzie w drugim kwartale 2017.

<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/01/szansach.png" alt="" width="300" height="426" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/01/szturmowiec_smierci.png" alt="" width="300" height="426" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/01/atak_rebeliantow.png" alt="" width="300" height="426" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/01/oczy.png" alt="" width="300" height="426" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/01/blyskawica_mocy.png" alt="" width="300" height="426" />