Dziś przedstawiamy talię świeżo upieczonego Mistrza Polski. Jakub „Yakos” Niedźwiedź specjalnie dla nas opisuje działanie swojej talii oraz wyjaśnia obecność kart w spisie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z artykułem i poznania sekretów Mistrza.
Postacie:
Ulepszenia: |
Podstawowym celem talii jest oczywiście maksymalizacja obrażeń zadawanych w każdej rundzie. Każda kostka ma połowę ścianek z obrażeniami. Dla lepszej synergii w zdecydowanej większości są to obrażenia wręcz (wyjątki: kość „FN-2199” ma jedną ściankę z obrażeniami dystansowymi, kości „Miecza świetlnego” i „Miecza o krzyżowym ostrzu” mają po jednej zadającej obrażenia ściance z symbolem specjalnym. Dodatkowe obrażenia można zadawać z właściwości „Kylo Rena” (zgadywanka), zagrania „Rzutu mieczem świetlnym” i ewentualnie zagrania „Miecza o krzyżowym ostrzu” na postać „Kylo Rena”.
Podczas rozgrywki nie polegam na zdolności „FN-a” w tak dużym stopniu, jak większość talii opartych na tych samych postaciach, dążę raczej do zwiększenia liczby kości w puli. Do tego potrzebuję zasobów, w czym pomaga „Logistyka”. Szybkie zagranie „Imperialnego dowództwa” to z kolei inwestycja, która bardzo szybko się zwraca i pozwala swobodniej płacić za zagrywanie kolejnych kart bez martwienia się o zasoby na rozpatrywanie kości (wszystkie kości postaci i kilka kości broni ma ścianki obrażeń z kosztem). Podobną rolę pełni też „Elektropałka”.
„Iluzja mocy” to bardzo ważne ulepszenie przedłużające życie zagrożonej postaci. Za najważniejszą kartę wydarzenia w talii uważam „Walkę na bliskim dystansie”. Zagranie jej w wielu przypadkach pozwalało przechylić szalę zwycięstwa w pojedynku. Usunięcie „FN-owi” przeciwnika kilku broni i „Wybujałej ambicji” z ręki – bezcenne (a udało mi się to kilkukrotnie podczas mistrzostw). „Czarnym koniem” talii jest rzadko grana karta „Zwiad” z zestawu dla 2 graczy. Bardzo ją lubię za uniwersalność – ma zastosowanie defensywne lub ofensywne, w zależności od sytuacji. Podczas mistrzostw wielokrotnie ratowała mi skórę (np. pozwoliła mi zneutralizować gotowego do użycia „Szefa gangsterów”) lub umożliwiała zadanie decydujących obrażeń. W talii znalazło się też miejsce dla dwóch egzemplarzy „Roztrzaskania”. Nie żałuję tej decyzji, choć w przekroju całego turnieju przydały mi się właściwie tylko w dwóch pierwszych pojedynkach przeciwko parze „Thrawn – Unkar”.
Pole bitwy nie jest kluczowe – zazwyczaj wolę wybrać na początku osłony, a jeśli wybór pola należy do przeciwnika, to akcja zajmowania mojego pola bitwy nic mu nie da.
Dlaczego tylko jedna „Pałka do tłumienia zamieszek”? Drugą bym pewnie też dodał, ale mam tylko jedną. Z drugiej strony może to i dobrze, ponieważ ta kość bardzo mnie nie lubi – najczęściej po wrzuceniu jej na „FN-a” wyrzucam pustą ściankę i z przerzutu to samo. W półfinale najlepiej się sprawdziła, gdy ją odrzuciłem, aby przerzucić kości z 0 na 7 obrażeń. Podczas testów w pakiecie broni pasujących do obranej strategii przewijały się też „Starożytny miecz świetlny” i „Pika świetlna”. Ostatecznie mój jedyny „Starożytny miecz świetlny” wziął na mistrzostwa mój syn do swojej talii, a „Pika świetlna” ustąpiła jednak miejsca tańszym broniom.
Yakos
Jakub „Yakos” Niedźwiedź – Mistrz Polski 2017
Finał: Yakos vs Hipo
342 thoughts on “[Talia Mistrza Polski 2017] eFN-2199 eKylo Ren”