Relacja z Mistrzostw Świata 2018

Prezentujemy dziś krótką relacje z Mistrzostw Świata, naszego reprezentanta, Mistrza Polski 2017 – Jakuba Niedźwiedzia. Turniej o tytuł Mistrza Świata odbył się na początku maja w Roseville w Stanach Zjednoczonych.

Na początku maja w siedzibie Fantasy Flight Games w Roseville w Stanach Zjednoczonych odbyły się Mistrzostwa Świata w 5 grach związanych z tematyką Star Wars. Uczestniczyło w nich niemal 1000 graczy z 22 krajów. W mistrzowskim turnieju Star Wars Przeznaczenie wzięło udział prawie 300 zawodników.

Rozgrywki eliminacyjne były podzielone na 3 dni. W każdym z nich ok. setka graczy rozgrywała systemem szwajcarskim 6 rund. Do awansu do rozgrywek finałowych potrzebne było uzyskanie 4 zwycięstw. W niedzielę gracze, którzy awansowali, mieli do rozegrania jeszcze 3 rundy szwajcarskie, po których wyłoniona została czołowa szesnastka.

Mnie udało się awansować do drugiego dnia z wynikiem 4:2, a ostatecznie uzyskałem rezultat 6:3.

 

Najlepszych 16 zawodników rozgrywało finały systemem pucharowym do 2 wygranych gier.

Ostatecznie wygrał Edwin Chen z USA (eKylo Ren – Udręczony + eAnakin Skywalker) pokonując w dwóch grach finałowych Madsa Utzona z Danii (eRey – Szukająca sposobów + eAayla Secura).  

Poza turniejem mistrzowskim przez cały tydzień można było grać w mini-turniejach pobocznych, które były na bieżąco uruchamiane po zebraniu 8 zawodników. Można było grać w formacie standard, trilogy, draft i sealed. Przez te kilka dni nagrałem się tyle, co nigdy, w świetnej atmosferze i doborowym towarzystwie. Życzę wszystkim polskim graczom wyjazdu na kolejne Mistrzostwa Świata – walczcie w Mistrzostwach Polski, bo naprawdę warto.

Jakub Niedźwiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *