Bohaterscy szmuglerzy

Duch Rebelii rozświetla najmroczniejsze zakątki galaktyki, nawet te miejsca, gdzie zbiry i szmuglerzy spotykają się, by targować się o stawki za zlecenia. Wielu z nich do końca życia będzie kryła się w cieniach, ale znajdą się też tacy, którzy wyjdą z ciemności i zostaną największymi bohaterami Rebelii. Ważą się losy całego świata Star Wars – zbierz swoją drużynę i walcz o lepszą przyszłość!

Dzisiaj pochylimy się nad łotrami i ich sztuczkami, które wykorzystają w nowym rozszerzeniu Duch Rebelii do Star Wars: Przeznaczenia. Zgodnie z zaznaczoną w Przebudzeniach taktyką, żółte karty z Ducha Rebelii także pozwolą na zdobycie przewagi nad przeciwnikiem dzięki potężnym wydarzeniom i ulepszeniom.

Najlepszy plan

W ostatniej zapowiedzi ujawniliśmy , której niezawodne kości stanowią olbrzymią zaletę i pozwalają uzyskać bardziej przewidywalne wyniki. Dzięki Jyn łatwo jest zaplanować taktykę opartą na obrażeniach i odrzucaniu kart, ale to nie jedyna żółta postać, która pojawi się w Duchu Rebelii.

Wszyscy awanturnicy w całej galaktyce znają i . Strudzeni wędrowcy zatrzymuj się tam nie tylko, żeby nabrać sił przed dalszą podróżą, ale także, aby zasięgnąć rady Maz.

Maz pozwala na zdecydowane i przynoszące natychmiastowe korzyści zagrania. Za każdym razem, kiedy ta postać jest aktywowana, możesz rozpatrzyć jedną lub dwie swoje kości. Oznacza to także, że możesz rozpatrzyć właśnie wyrzucone symbole skupienia, aby obrócić inne kości na lepsze ścianki, zadać niespodziewane obrażenia lub wzmocnić swoje osłony i zapasy. Rady Maz przydadzą się każdemu awanturnikowi.

Raz a dobrze

Podczas gry większość łotrów woli ostrożne podejście, inni używają skutecznej broni o olbrzymiej sile rażenia, a niewiele jest tak drogich i tak skutecznych broni jak .

Trzy ścianki z obrażeniami i specjalna zdolność, która zadaje nieblokowalne obrażenia sprawiają, że postać trzymająca kuszę to jednoosobowa, blasterowa apokalipsa. Co więcej Kusza ma słowo kluczowe Przepisanie, a zatem będzie stanowiła poważne zagrożenia dla wroga nawet, kiedy postać ją dzierżąca zostanie pokonana. Oczywiście każda postać może posługiwać się tym niezwykłym blasterem, ale szczególnie dobrze działał będzie on z Wookeem, dzięki któremu stała się tak znana.

Nie ma postaci, która lepiej odzwierciedla odważną i heroiczną stronę żółtej frakcji niż Chewbacca. Lojalny przyjaciel i część wyjątkowego duetu, jaki tworzył z Hanem Solo, Chewbacca po raz pierwszy pojawia się w Star Wars: Przeznaczeniu i od razu pokazuje, na co go stać. Zwykła wersja najbardziej znanego Wookiee’ego w galaktyce kosztuje 12 punktów – to idealna wartość, żeby włączyć do drużyny elitarną wersję jego najlepszego przyjaciela. Specjalna zdolność Chewbacci może okazać się szczególnie przydatna w walce z postaciami walczącymi kośćmi z wysokimi wynikami obrażeń i/lub potężnymi zdolnościami specjalnymi. Dzięki odwracaniu kości przeciwnika można łatwo pokrzyżować mu plany, usuwając symbol zdolności specjalnej i dodatkowo zadając obrażenia.

Jeśli zdecydujesz się włączyć do drużyny elitarną wersję Chewbacci, możesz połączyć ją ze zwykłym Hanem Solo. Dwie kości tego włochatego wojownika mogą zupełnie zmienić oblicze żółtych talii – ilość obrażeń, które możesz dzięki nim zadać w jednej turze będzie zatrważająca.

Wzbudź podziw

Niewiele jest kart, które w jednym momencie potrafią zupełnie zmienić oblicze gry i przeważyć szalę zwycięstwa. Jednak jeśli uda Ci się zebrać kości o łącznej wartości 10 (symbole nie mają znaczenia) i zagrać Zaplanowaną eksplozję, Twój przeciwnik może znaleźć się w poważnych tarapatach. Zadanie naraz 10 punktów obrażeń to niesamowita siła, nawet jeśli masz w tym celu poświęcić wszystkie kości. Początkowo zebranie kości o łącznej wartości 10 może wydawać się trudnym zadaniem – na szczęście z pomocą przychodzi karta .

Duch Rebelii wprowadzi też kilka żółtych kart dla bohaterów, które opierają się na zasobach. Gruby przekręt demonstruje nową mechanikę, która opiera się na wzmacnianiu drugiej kopii karty, kiedy pierwsza znajduje się w stosie kart odrzuconych. Gruby przekręt kosztuje 0 i zapewnia 3 zasoby, ale tylko, jeśli inna jego kopia znajduje się w stosie kart odrzuconych.

Podobnie działa Dywersja, jednak ta karta ma efekt także, jeśli jest pierwszą zagraną kopią. Za jeden zasób możesz zmusić przeciwnika, aby stracił 1 żeton zasobu, lub 3 żetony, jeśli inna kopia Dywersji znajduje się w stosie kart odrzuconych.

Żółte postaci w dalszym ciągu będą skupiały się na zadawaniu obrażeń, jednak w Duchu Rebelii pojawi się też kolejna karta, która zapewni większą przeżywalność. Samotny Agent potencjalnie pozwala wyleczyć aż 3 obrażenia na rundę, a w połączeniu z Drugą szansą wybrana postać może stać się niemalże niezniszczalna.

Sprawdź się

Niezależnie od tego, jaką drogę wybierzesz, Duch Rebelii będzie miał mnóstwo do zaoferowania. Nowe sposoby na grę i karty wzmacniające obecne taktyki – będzie z czego wybierać. Duch Rebelii pojawi się w sklepach już w drugim kwartale 2017 roku.

 

<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/01/jyn_erso.png" alt="" width="300" height="426" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/03/D45.png" alt="" width="300" height="426" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/03/D155.png" alt="" width="426" height="300" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/03/D48.png" alt="" width="300" height="426" />
<img class="aligncenter size-medium wp-image-92" src="http://przeznaczenie.galakta.pl/wp-content/uploads/2017/03/D115.png" alt="" width="300" height="426" />

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *