Poradnik dla OT: Jak wgrywać wyniki do systemu rankingowego?

Prezentujemy krótki poradnik dla Organizatorów Turniejów pokazujący jak wgrywać wyniki turniejów rozgrywanych przy użyciu programu autorstwa Tomasza „Morphina” Batora do systemu rankingowego. (Program jest dostępny do pobrania tutaj.)

1. Wszyscy uczestnicy turnieju muszą być zarejestrowani w systemie rankingowym. Najlepiej, jeżeli zrobią to przed turniejem. Gracze, którzy uczestniczyli w rankingach Podboju i/lub Gry o Tron muszą się zalogować i aktywować swoje konto poprzez zatwierdzenie regulaminu.

 

2. Po tym, jak wszyscy gracze zapiszą się na turniej należy zsynchronizować ich z rankingiem. Wymagane jest połączenie z internetem. To czy dany gracz jest zsynchronizowany z rankingiem pokazuje ostatnia kolumna „G” w programie. Niezsynchronizowani gracze są zaznaczeni na czerwono, natomiast zsynchronizowani na zielono. Można to zrobić również w trakcie trwania turnieju lub po jego zakończeniu, jednak zalecamy zrobić to wcześniej. Uwaga: Trzeba ustawić w programie polską wersję językową!

3. W celu zsynchronizowania gracza, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na gracza i wybrać opcję „Synchronizuj z rankingiem”.

4. Teraz należy odnaleźć danego gracza, wpisując w pierwszym wierszu jego nick lub nazwisko. Następnie wystarczy zaznaczyć opcję „Importuj” oraz kliknąć „Importuj” w lewym dolnym rogu okna. Taki gracz zostaje zsynchronizowany, a w kolumnie G powinno pojawić się zielone kółko. Jeżeli w wyszukiwarce nie można odnaleźć odpowiedniego gracza należy upewnić się czy jest on na pewno jest zarejestrowany w rankingu oraz czy wpisano odpowiednie dane.

Uwaga! Nie ma potrzeby przy każdym turnieju od nowa synchronizować wszystkich graczy. Można wyeksportować listę graczy, a następnie przed turniejem importować ją do programu. Należy jednak pamiętać, by usunąć ręcznie tych graczy, których nie ma na turnieju i dodać, tych których nie mieliśmy w bazie.

5. Po tym, jak wszyscy gracze zostaną zsynchronizowani, a turniej się zakończy, należy wyeksportować plik do wgrania na stronę rankingową. W tym celu należy wybrać „Eksport” na górnym pasku zadań, a następnie opcję „Turniej -> Galakta”. Nazwa pliku turniejowego nie ma znaczenia, ale należy zapisać go z rozszerzeniem „.galakta”.

6. Następnie w panelu dla OT na stronie rankingu należy wybrać opcję „Edytuj wyniki” w danym turnieju. W opcji „Dodaj wyniki” należy wybrać  wyeksportowany wcześniej plik z rozszerzeniem „.galakta”.   Po wciśnięciu przycisku „Wyślij plik” wszystkie pojedynki oraz tabela powinny zostać zaczytane z pliku.

7. Jeżeli w turnieju nie były rozgrywane rundy pucharowe, wystarczy wybrać opcję „Zgłoś wyniki”, która znajduje się pod tabelą z wynikami. Teraz należy poczekać na akceptację wyników przez administratora.

8. Jeżeli rundy pucharowe były rozgrywane, należy je wprowadzić ręczenie. Służy do tego opcja „Dodaj wynik”. W tym miejscy należy wybrać poszczególne rundy, graczy oraz wynik.

9. Po dodaniu wszystkich rund pucharowych należy jeszcze tylko zmienić pozycje końcowe w turnieju w tabeli z wynikami, jeżeli ostatecznie wyniki różnią się od tych po rundzie zasadniczej. Uwaga! Zmiany należy wprowadzać jedynie w kolumnie „Pozycje końcowe” – „Pozycje w tabeli” pozostają bez zmian. Teraz wystarczy jedynie wybrać opcję „Zgłoś wyniki”, która znajduje się pod tabelą z wynikami i poczekać na akceptację wyników przez administratora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *